Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

Сварицевицький навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»
Дубровицької районної ради   Рівненської області

       Перші відомості про село Сварицевичі належать до сивої давнини, але точна дата його виникнення невідома. Проте перша письмова згадка про село належить до 1450 року.
       У селі є середня школа, історія якої починається з 1903 року. Адже саме в цьому році було розпочато її будівництво і закінчено в 1905 році.
     За свідченням старожила Крупка Демида Яковича (1898 року народження) будівництво школи було розпочато з ініціативи губернатора Мінської губернії Петра Базилевського, який жив у Мінську. А керував будівництвом управитель Папула. Його прізвище вибито на одній з цеглин, яке добре видно і до цього часу. На будівництво школи царська казна відпускала незначні кошти. Частину грошей доводилося збирати з населення. Читати далі...
Історія нашої школи


Сварицевицькій школі 110 років       

      Перші відомості про село Сварицевичі належать до сивої давнини, але точна дата його виникнення невідома. Проте перша письмова згадка про село належить до 1450 року.
       У селі
є середня школа, історія якої починається з 1903 року. Адже саме в цьому році було розпочато її будівництво і закінчено в 1905 році.
     За свідченнямстарожила Крупка Демида Яковича (1898 року народження) будівництво школи було розпочато з ініціативи губернатора Мінської губернії Петра Базилевського, який жив у Мінську. А керував будівництвом управитель Папула. Його прізвище вибито на одній з цеглин, яке добре видно і до цього часу. На будівництво школи царська казна відпускала незначні кошти. Частину грошей доводилося збирати з населення.
       До 1903 року навчання в селі не проводилося. Лише окремі діти заможних  жителів навчались  грамоти у дяка,
      Першим навчальним роком став 1905-1906 навчальний рік. Набір учнів був невеликий. Село на той час було не таке й  мале. За переписом населення 1898 року у селі проживало 680 чоловік. Але учитися не всі мали змогу.
       З 1921 року село, а отже і школа, перебуває під управлінням чиновників панської Польщі.Навчання в школі на той час велось тільки польською мовою, українською мовою говорити було заборонено в польській школі була п’ятибальна система оцінювання знань:«бардзо добже» - 5, «добже» - 4, «достаточне» - 3, недостаточне» - 2,  «зле» - 1
Хто добре вчився, отримував премію – 5 злотих рублів й похвальну грамоту. З вересня 1939 року у школі запроваджено загальнообовязкове навчання дітей шкільного віку українською мовою. За тимчасової німецько-фашистської окупації ніякого навчання в школі не було. Село повністю було спалене фашистами, в тому числі і школа. Залишилися лише її цегляні стіни. Люди жили по лісах. Лише після закінчення війни в 1946 році було відновлено навчання. Так як школа була спалена, навчання проводилось в приватних будинках місцевих жителів: Галушка Євтуха Олександровича, Легкого Клима Ілліча, Крупка Івана Гавриловича, Холодько Ярини.
        У 1950 році жителі села почали відбудовувати школу. Керував будівництвом інженер Пічолін, начальник районного будвідділу. Збереглась фотографія вчителя школи Самуйлика М.Ф. (з 1948 року працював у школі), на якій зображено відбудову школи. Було відбудовано лише 2 класи. Частина дітей залишилась вчитись  "на хатах”. Через рік відбудували ще 2 класи. На третій рік навчання зробили шкільний клуб, де була сцена. В залі було 100 стільців, що виділив райвно.
       1951-1952 н. р. зустрічали в оновленій школі. З початкової школа набула статус семирічної. У 1953 році відбувся перший випуск учнів школи-семирічки.
      У 1965 році було запроваджено 10-ти річне навчання. У 1968 році був перший випуск десятирічки.
      У 1981 році збудований шкільний інтернат на 50 місць.
      У 1991 році введено в дію типове приміщення школи на 690  учнівських місць.
      Нині школа посідає чинне місце не лише серед шкіл району, а й області і навіть  України. В 2006 році Сварицевицька школа ввійшла в сотню кращих шкіл України в номінації «Школа успіху». В 2003 та 2009 роках   посіла ІІІ місце серед кращих навчальних закладів Рівненщини.
      В школі працює високопрофесійний і творчий колектив, що налічує  близько 50 вчителів, практичного психолога, соціального педагога.

      Обслуговуючий     персонал налічує близько  30 чоловік.
      До послуг учнів і вчителів - 2 комп’ютерні класи, Інтернет зв’язок, кращий в області кабінет біології,  кабінети  по обробці дерева, металу, тканини, кабінет тракторної справи.
      Школа веде підготовку трактористів ІІ розряду.

    В школі діє публічно-шкільна бібліотека, яка обслуговує 900 користувачів. Обсяг книжкового фонду – 24 тисячі примірників книг. В 2011 році в школі відкрито новітній інформаційний центр "Бібліоміст”.  
     Одним з виховних центрів, що діють у школі є музей історії села, яким керує вчитель історії Полєшко Ольга Іванівна.
     В школі навчаються і розвиваються талановиті й творчі діти.
Результативність роботи нашої школи має високі показники на районних, обласних та республіканських конкурсах. В школі працюють гуртки естетичного спрямування, діє  фото-відеостудія.
    Щомісячно протягом восьми років у школі виходить газета органу учнівського самоврядування «Шкільний бульвар, яка вже двічі стала лауреатом Все
українського конкурсу шкільних газет, що проводиться в місті Миколаєві.
     17 років в  школі працює Театр шкільних мініатюр.

     У 2003 році  школа відсвяткувала свій столітній ювілей. І вже у 2011 році ми відзначили 20 літній ювілей нового приміщення нової школи.
Читати далі...


Copyright MyCorp © 2018