Сварицевицькій школі 110 років

У селі
є середня школа, історія якої починається з 1903 року. Адже саме в цьому році було розпочато її будівництво і закінчено в 1905 році.
     За свідченнямстарожила Крупка Демида Яковича (1898 року народження) будівництво школи було розпочато з ініціативи губернатора Мінської губернії Петра Базилевського, який жив у Мінську. А керував будівництвом управитель Папула. Його прізвище вибито на одній з цеглин, яке добре видно і до цього часу. На будівництво школи царська казна відпускала незначні кошти. Частину грошей доводилося збирати з населення.
       До 1903 року навчання в селі не проводилося. Лише окремі діти заможних  жителів навчались  грамоти у дяка,
      Першим навчальним роком став 1905-1906 навчальний рік. Набір учнів був невеликий. Село на той час було не таке й  мале. За переписом населення 1898 року у селі проживало 680 чоловік. Але учитися не всі мали змогу.
       З 1921 року село, а отже і школа, перебуває під управлінням чиновників панської Польщі.Навчання в школі на той час велось тільки польською мовою, українською мовою говорити було заборонено в польській школі була п’ятибальна система оцінювання знань:«бардзо добже» - 5, «добже» - 4, «достаточне» - 3, недостаточне» - 2,  «зле» - 1
Хто добре вчився, отримував премію – 5 злотих рублів й похвальну грамоту. З вересня 1939 року у школі запроваджено загальнообовязкове навчання дітей шкільного віку українською мовою. За тимчасової німецько-фашистської окупації ніякого навчання в школі не було. Село повністю було спалене фашистами, в тому числі і школа. Залишилися лише її цегляні стіни. Люди жили по лісах. Лише після закінчення війни в 1946 році було відновлено навчання. Так як школа була спалена, навчання проводилось в приватних будинках місцевих жителів: Галушка Євтуха Олександровича, Легкого Клима Ілліча, Крупка Івана Гавриловича, Холодько Ярини.
        У 1950 році жителі села почали відбудовувати школу. Керував будівництвом інженер Пічолін, начальник районного будвідділу. Збереглась фотографія вчителя школи Самуйлика М.Ф. (з 1948 року працював у школі), на якій зображено відбудову школи. Було відбудовано лише 2 класи. Частина дітей залишилась вчитись  "на хатах”. Через рік відбудували ще 2 класи. На третій рік навчання зробили шкільний клуб, де була сцена. В залі було 100 стільців, що виділив райвно.
       1951-1952 н. р. зустрічали в оновленій школі. З початкової школа набула статус семирічної. У 1953 році відбувся перший випуск учнів школи-семирічки.
      У 1965 році було запроваджено 10-ти річне навчання. У 1968 році був перший випуск десятирічки.
      У 1981 році збудований шкільний інтернат на 50 місць.
      У 1991 році введено в дію типове приміщення школи на 690  учнівських місць.
      Нині школа посідає чинне місце не лише серед шкіл району, а й області і навіть  України. В 2006 році Сварицевицька школа ввійшла в сотню кращих шкіл України в номінації «Школа успіху». В 2003 та 2009 роках   посіла ІІІ місце серед кращих навчальних закладів Рівненщини.
      В школі працює високопрофесійний і творчий колектив, що налічує  близько 50 вчителів, практичного психолога, соціального педагога.

Обслуговуючий     персонал налічує близько  30 чоловік.
      До послуг учнів і вчителів - 2 комп’ютерні класи, Інтернет зв’язок, кращий в області кабінет біології,  кабінети  по обробці дерева, металу, тканини, кабінет тракторної справи.
      Школа веде підготовку трактористів ІІ розряду.

В школі діє публічно-шкільна бібліотека, яка обслуговує 900 користувачів. Обсяг книжкового фонду – 24 тисячі примірників книг. В 2011 році в школі відкрито новітній інформаційний центр "Бібліоміст”.
     Одним з виховних центрів, що діють у школі є музей історії села, яким керує вчитель історії Полєшко Ольга Іванівна.
     В школі навчаються і розвиваються талановиті й творчі діти.
Результативність роботи нашої школи має високі показники на районних, обласних та республіканських конкурсах. В школі працюють гуртки естетичного спрямування, діє  фото-відеостудія.
    Щомісячно протягом восьми років у школі виходить газета органу учнівського самоврядування «Шкільний бульвар, яка вже двічі стала лауреатом Все
українського конкурсу шкільних газет, що проводиться в місті Миколаєві.
     17 років в  школі працює Театр шкільних мініатюр.

У 2003 році  школа відсвяткувала свій столітній ювілей. І вже у 2011 році ми відзначили 20 літній ювілей нового приміщення нової школи.