Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

Сварицевицький навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»
Дубровицької районної ради   Рівненської області

       Перші відомості про село Сварицевичі належать до сивої давнини, але точна дата його виникнення невідома. Проте перша письмова згадка про село належить до 1450 року.
       У селі є середня школа, історія якої починається з 1903 року. Адже саме в цьому році було розпочато її будівництво і закінчено в 1905 році.
     За свідченням старожила Крупка Демида Яковича (1898 року народження) будівництво школи було розпочато з ініціативи губернатора Мінської губернії Петра Базилевського, який жив у Мінську. А керував будівництвом управитель Папула. Його прізвище вибито на одній з цеглин, яке добре видно і до цього часу. На будівництво школи царська казна відпускала незначні кошти. Частину грошей доводилося збирати з населення. Читати далі...
Історико-етнографічний музей


         

     Думка про створення музею виникла в 1982 році, коли учні і вчителі школи зібрали багато цікавого історико – етнографічного матеріалу. Село Сварицевичі має давню і самобутню    історію, адже перша писемна згадка про нього датується 1450 роком. На території села знаходять крем'яні речі неолітичної доби, проте археологічні розкопки ніхто не проводив.  На Поліссі  народилось і збереглось багато унікальних самобутніх звичаїв та обрядів,  один з яких – « Водіння Куста» - це язичницьке, що в повному обсязі збереглося тільки в Сварицевичах.

     У роки Великої Вітчизняної війни с.Сварицевичі стали одним з центрів руху Опору на Поліссі, за що були  німцями знищені. Всіх людей, кого знайшли в селі (12 чол.) загнали до клуні і спалили  живцем. Небагато  знайдеться сіл з такими  історичними посвідками, тому головне завдання музею дослідити і зберегти історію рідного  краю. Скачати можна тут...


Copyright MyCorp © 2018