«Небесна  сотня  Рівненщини»

        Арутюнян Георгій, 54 роки, вірменин, громадянин Грузії,  проживав у місті Рівне, працював у Водоканалі і на будівництві. Сам виховував 3 річну доньку, тепер вона кругла сирота. За свідченням очевидців, його застрелив снайпер біля Монумента Незалежності 20 лютого. Тіло загиблого перенесено до Михайлівського Золотоверхого собору, згодом доставлено в Рівне каретою швидкої допомоги. На в'їзді до міста тіло Арутюняна зустріли понад 400 автомобілів рівненчан, які ескортом провели героя до центральної площі міста. Похований 23 лютого 2014 року на кладовищі «Нове» в м. Рівне.

         Олександр Храпаченко, 27 років, театральний режисер-початківець з м. Рівне. Закінчив рівненську школу № 19, в якій очолював учнівське самоврядування, грав у КВК. Займався у театральній студії Палацу дітей та молоді. Закінчив Рівненський державний гуманітарний університет (кафедра театральної режисури). Він захоплювався туризмом, полюбляв мандрівки, займався скелелазінням.  Зі спогадів друзів, Олександр часто казав: «Хочеш побачити справжність людини? Візьми її із собою в похід на три дні!». Брав участь у протистояннях, які тривали у столиці. 20 лютого на вулиці Інститутській у Києві снайпер поцілив в око, смерть наступила миттєво.

         Валерій Опанасюк, 43 роки, народився у селі Дюксин Костопільського району на Рівненщині. Вчився на слюсаря, багато років працював телемайстром, а останніх п’ять років – автомеханіком у Рівному. Рівненський активіст, член сотні «Волинська Січ», захисник Майдану. У 2004 році відстоював майбутнє під час Помаранчевої революції. Валерій загинув 20 лютого на столичному Майдані від снайперської кулі, коли з передової відтягував людей, які були поранені, залишивши дружину вдовою, а п’ятьох дітей - сиротами. Зі слів жінки Вікторії, його цінували за прямоту і чесність. Найменшому синочку загиблого два роки. Надійною підтримкою та помічницею для мами Вікторії залишилась найстарша 12-річна донечка. «Життєрадісний, розумний і дуже добрий чоловік.

         30-річний Городнюк Іван Володимирович з м. Березно - керівник гуртка сучасних танців Березнівського будинку культури, активний громадський діяч,  член Волинської сотні Самооборони Майдану, мав псевдо «Месник». У розпал протистояння на Грушевського стояв у перших лавах перед барикадами. Двічі їздив на Майдан Незалежності у Києв,  був активним учасником Революції гідності, Під час останнього штурму "беркутівцями" його облили водою з водометів і побили,  сильно поморозив нижні кінцівки. 19 лютого 2014 року повернувся додому Звернувся до лікарів, почав лікуватися. Але в ніч з середи на четвер 20 лютого серце молодого чоловіка не витримало і зупинилося. Похований у місті Березне Рівненської області.

         Анатолій Курач, 32 річний рівнянин, внаслідок численних травм помер в міській лікарні, куди був переведений з обласної лікарні. Анатолій був сильно побитий, однак був при свідомості і спілкувався з рідними. Його не стало 21 лютого.  Із сотні Рівненщина втратила 5 героїв.

         Герої Небесної сотні з Рівненщини, які віддали своє життя за Батьківщину, достойні того, щоб пам'ять про них залишилася жити для майбутніх поколінь.

         Президент Петро Порошенко посмертно нагородив героїв рівнян Георгія Арутюняна, Валерія Опанасюка, Олександра Храпаченко, березнівчанина   Івана Городнюка «Золотими  зірками».

         На сесії обласної ради 3 червня 2014 року прийняли рішення про присвоєння звань «Почесний громадянин міста» та надання відзнак «За заслуги перед містом» І ступеня Георгію Арутюняну, Валерію Опанасюку та Олександру Храпаченко.

      13 травня 2015 року у музеї державного підприємства «Бурштин України» презентували висипані з бурштину портрети Героїв Небесної Сотні з Рівного Олександра Храпаченка, Валерія Опанасюка та Арутюняна Георгія, вшанувавши таким чином пам’ять земляків.

         На Покрову 2014 року в Рівному на вулиці Соборній, поблизу органного залу, урочисто відкрили пам’ятну композицію Героям Небесної сотні.

         У приміщенні Березнівського районного архіву відкрито меморіальну  дошку на знак вшанування пам’яті героя Небесної сотні Івана Городнюка.

Оксана Яцута заттупник директора з навчально-виховної роботи

 

 


Історія Дубровиці, як і села Сварицевичі, сягає в далеке минуле. Численні археологічні знахідки ( крем’яні сокири, ножі, наконечники до стріл і списів) дають можливість стверджувати, що територія району була заселена людьми  35 тис.-10 тис. років тому.

 

Перша писемна згадка про Дубровицю і Висоцьк відноситься до 1005 року. Навіть у Європі знайдеться небагато населених пунктів  з тисячолітньою історією. А ще Дубровиця входить до 20 найдавніших слов’янських міст нашої держави. Саме таке чільне  місце вона займає в офіційному документі – списку історичних  місць ( міст і селищ )  України, що затверджений постановою  N 878 Кабінету Міністрів України  від 26 липня 2006 року.
За довгу тисячолітню історію на теренах нашого краю  відбулось багато  цікавих і визначних подій, які мало висвітлені  в історичній літературі.  Саме тому дослідження історії рідного краю є досить актуальним.  А дана робота сприятиме збагаченню знань про рідну Вітчизну. Новизною  є те, що автору вдалося відшукати в процесі  збору матеріалу  цілу низку невідомих раніше  відомостей.  
Дана робота складається  з  двох частин, в  першій – викладається історія Дубровиці і найцікавіші події, які відбулися  на території сучасного Дубровицького району,  в другій частині – опис історії села Сварицевичі.
Скачати книгу можна тут...