Ліки від вірусу - ми самі

       За цей період  було прочитано, поширено, пролайкано безліч інформації про те, як треба поводитись у період карантину. І недаремно. Адже наше життя  вимагало від нас постійної активності, концентрації ресурсів та обізнаності, а ми опинились в ізоляції. Особливо гостро відчувають це вчителі -  люди типу професії «людини – людина», які потребують активної постійної взаємодії з соціумом. «Добре оточення - це не розкіш, а необхідність» сказав Р.Воллгейм. До того ж теперішній потік інформації переповнений негативними новинами та прогнозами, пов’язаними з епідемією коронавірусу. Проте  життя триває і вимагає від нас тверезої оцінки даної ситуації й адекватності. Як зберегти спокій і не піддаватися паніці? (читати далі)


Хвилинка на роздуми

Для одинадцятикласників та їхніх  батьків

Що робити, щоб обрати оптимальний напрям діяльності, який в повній мірі відповідатиме твоїм задаткам і талантам? Вибір професії - один із головних виборів у житті, особливо для цьогорічних випускників, які ще вагаються.

Вченими доведено, що якість життя (сімейне щастя, високооплачувана робота, кількість друзів, загальний фізичний стан) напряму пов’язана тим, чи подобається людині справа, якою вона займається, чи є у людини здібності до цієї справи і чи ця справа забезпечує людину фінансово.

На жаль, статистика в Україні показує, що більше 60% випускників вищих навчальних закладів працюють не за спеціальністю, а ще 18% хотіли б змінити професію. Тому наразі близько 70% людей віком від 30 до 35 років не досягли очікуваного результату. (читати далі) 

 

З повагою практичний психолог Н.Крупко


Конфлікт    та стратегії    вирішення 

Психологічний вісник лютий 2019

     Конфлікти є невід’ємними складовими суспільного розвитку. Все життя людину і суспільство супроводжують конфлікти і суперечності, яких неможливо позбутися. 
Конфлікти – багатовимірні явища. Вони виникають і проявляються в усіх сферах суспільного буття. Конфлікт протягом усієї історії людства був і є рушійною силою розвитку суспільства. Також людське буття було, є і завжди буде конфліктом, бо інакше загальмується суспільний прогрес. Перед фахівцями різного профілю постає завдання – навчитися розглядати конфлікти професійно і втручатися в них професійно.

 


 

 

Психологічний вісник травень 2018

Як стати щасливим…

        Жертва.
      Життя для неї — це страждання. Всі до неї несправедливі, вона втомлюється і не справляється. Їй то прикро, то страшно, то соромно. Вона заздрить та ревнує. Їй не вистачає ні сил, ні часу, ні бажання зробити щось для покращення свого життя. Вона інертна. У Жертві - застій і нерухомість, хоча зовні вона може метушитися як білка в колесі, бути від цього весь час зайнятою і втомленою. Вона боїться життя і чекає від нього тільки поганого. «Як я від всього цього втомилася!» - волає Жертва.

 

 

 

 

 

 


Психологічний вісник березень 2018

20 березня – Міжнародний день щастя.
 

    Як виникло  слово щастя?
    Слово «щастя» праслов’янське. Наука свідчить , що спочатку у слова щастя був префікс -сь, який колись вірогідно, мав значення «хороший настрій», і корінь -част, той самий, що в словах частина, частка, частувати.
    Щастя – це «хороша частина» Щастя – поняття дуже суб’єктивне, і кожен з нас уявляє його по-різному. Але існують загальні для всіх поради, дотримування яких дозволить значно наблизитися до відчуття задоволеності життям!     Психологи стверджують, що бути щасливими - просто. Головне –виконувати такі  правила:
    По-перше, необхідно бути вдячними. Ті люди, яких психологи попросили написати листи подяки людям, які їм коли-небудь допомогли, почували себе значно щасливішими, ніж ті, хто таких послань не писав. Причому зовсім необов'язково було відправляти ці листи. Як зазначають учені, навіть просте вираження подяки на папері змушувало людей відчувати приплив щастя. Читати далі...

 

 

 


Психологічний вісник лютий 2018

Цікаві факти про психологію людини


     Всім нам відомо, що психологія — це наука про сукупність психологічних явищ та поведінку людини, вищих тварин, яка пояснюється на основі цих явищ. Отже, об'єктом науки є людина, істота наділена свідомістю та внутрішнім суб'єктивним світом. Психологію можна віднести до одної з найцікавіших наук. Якщо Вам все ж хочеться дізнатися більше, то цікаві факти про психологію Вам допоможуть. 
     1: Мозкова діяльність продовжується навіть тоді, коли ми відпочиваємо. У цей момент відбувається фільтрація того, що дійсно потрібно відкласти в пам'яті, а що прибрати «про запас». Прокинувшись вранці ви ніколи не забудете те, що дійсно важливо для вас, але і не згадайте того, на чому не зупинили свою увагу вчора. 
     2: Людина відчуває себе більш успішною та щасливим тільки тоді, коли її мозок чимось зайнятий. Більш того, сіра речовина не цікавить монотонна робота – мова йде як раз про постійну метушню концентрації та перемикання з однієї роботи на іншу. Тільки в такі моменти людина відчуває себе щасливою. 
      3: Ви не можете не звертати увагу на їжу та на небезпеку. Чи помічали ви, що люди завжди зупиняються, щоб подивитися на сцени нещасних випадків. Насправді, ми не можемо не звертати уваги на ситуацію небезпеки. У кожної людини є особлива частина мозку, яка відповідає за виживання та запитує: «Чи можу я це з'їсти?  Може це мене вбити?». 
      4: Дослідники довели, що якщо в юності людина вміла відмовлятися від того, чого сильно бажала, їй даються життєві випробування простіше та з мінімальними втратами. 

Читати далі...

 

 

 


Психологічний вісник січень 2018

Що таке щастя?  


     Про нього мріють всі, і кожен з нас розуміє його по-своєму. Але що ми дійсно знаємо про щастя? Немає нічого важчого, ніж визначити, що таке щастя. Проте, якщо визнавати щастям таке життя, яке ми вважаємо максимально задовільним та позитивним, то факти незаперечні: найбільш щасливі не ті, хто відчуває найгостріші переживання блаженства, а ті, у кого позитивне світовідчуття найбільш стабільне.
      Від чого залежить те, наскільки ми щасливі? Американські психологи Соня Любомирські і Кен Шелдон узагальнили все, що відомо науці на цей рахунок, і представили у вигляді кола, розділеного на три частини різних розмірів. Найбільша (половина кола) - це вплив нашого темпераменту, скла-ду особистості, тобто спадковості. Деякі з нас з дитинства відчувають себе в цілому щасливими, щоб з ними не відбувалося, іншим же важко відчути, що у них все добре. Найменша частина (приблизно 10%) - це вплив зовнішніх обставин, включаючи місце, де ми живемо, рівень наших доходів, якість освіти, приналежність до певного соціального кола і т. п. Так що, з точки зору психологів, їхати кудись в гонитві за щастям просто безглуздо. Нарешті, ще одна велика частина (40%) - те, як ми самі будуємо своє життя: до яких цілей прагнемо, з якими людьми спілкуємося, які заняття вибираємо, який спосіб життя ведемо ... 

 

 


Психологічний вісник 2017

   Щаслива людина та, яка дарує щастя найбільшій кількості людей.
Дені Дідро, французький філософ, 1713-1784

     Байдужість – це параліч душі, передчасна смерть.
Антон Чехов

     Ображаючи іншого, ти не турбуєшся про самого себе.
Леонардо да Вінчі

     Жодна зла людина не буває щасливою.
Ювенал, римський поет, 60 р. до н. е.
     Підняти слабкого – цього замало: треба ще потім його й підтримати.
В. Шекспір, англійський драматург і поет, 1564-1616
     Поведінка – це дзеркало, у якому кожен показує свою подобу.         

Гете, німецький поет

 


Психологічний вісник жовтень 2017  

Осінь...


    Загальновідомо, що любителі осені - безнадійні романтики. Насправді це не завжди так: осінь люблять також замкнуті, сором'язливі і невпевнені в собі люди. Вони стримані, непослідовні і не дуже товариські. Характер у них мінливий, подібно до погоди в цю пору року. Настрій може змінюватися дуже швидко: від прекрасного до похмуро-дратівливого без видимих ?? на це причин.
   Ці люди люблять спокій і самоту. У суспільстві і спілкуванні проявляють себе мало, як правило, їм вистачає самих себе. Друзів у них небагато, вони складно сходяться з новими людьми, дуже рідко знайомляться самі. У суспільстві не прагнуть грати пе¬рші ролі. Серед любителів осені багато творчих людей.

 

 


ПСИХОЛОГІЧНА ГАЗЕТА    лютий 2017

 

" Не треба нити, просто вийдіть із дому та обійміть життя обома руками".
Хантер Джон, американський журналіст


     Позитивна психологія — галузь психології, яка займається дослідженням позитивних аспектів психіки людини. Згідно з науковими дослідженнями останніх років, позитивні емоції роблять сприйняття світу людиною більш відкритим і дозволяють досліджувати та знаходити нові рішення проблем. Крім того, позитивні емоції роблять людину більш дружньою, а із збільшенням кількості друзів людина одержує кращі шанси еволюційного виживання.

Газету можна скачати тут...


ПСИХОЛОГІЧНА ГАЗЕТА  листопад—грудень  2016

      25 листопада розпочинається Всесвітня кампанія "16 днів проти насильства".По всьому світу до цієї кампанії долучаються активістки та активістки, які об'єднуються заради того, аби викорінити будь-які форми насильства у суспільстві.Майже кожен день з 25 листопада до 10 грудня означений фактами й аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Газету можна скачати тут...

 

 


ПСИХОЛОГІЧНА ГАЗЕТА   жовтень 2016

Секрети успіху 


     «Домогтися успіхів у боротьбі зі слабкими якостями людини можна, відшукавши його сильні сторони - ті сили в ньому, що при належному їхньому спрямуванні можуть бути звернені на вірну ціль. За бешкетними витівками нерідко стоять надлишкові сили, яким не зуміли дати вчасно належного застосування. На знанні одних недоліків і слабостей нічого не побудувати. Тому виховання, яке бачить лише недоліки, безперспективна справа. Хто хоче виправити недоліки людини, повинен шукати його позитивні якості, хоча б потенційні ті властивості, які можуть бути обернені в позитив при належному спрямуванні певних сил. На таких треба спиратися в боротьбі з недоліками нового тисячоліття, треба шукати собі союзників у ньому самому»                                    

                С.Л. Рубінштейн 

Гезету скачати можна тут...

 

 

 

 


ПСИХОЛОГІЧНА ГАЗЕТА    вересень 2016

     Адаптація (від. лат. аdapto – пристосовую) – це пристосування органів чуття та  цілого організму до нових, змінених умов існування.

Психічна адаптація – це процес взаємодії особистості із середовищем, при якому особистість повинна враховувати особливості середовища, й активно впливати на нього, щоб забезпечити задоволення своїх основних потреб і реалізацію значимих ланцюгів.

Газету можна скачати тут...

 


ПСИХОЛОГІЧНА ГАЗЕТА  травень  2016

«Вірите ви чи не вірите, ви завжди праві»,
Генрі Форд.


     В кожного свої бажання та мрії. I усі ми хочемо їх здійснити. Для цього здобуваємо освiту, ходимо на тренiнги, будуємо кар’єру, але з часом помічаємо, що результат нульовий або ще гірше, зовсім протилежний.  Що ми робимо не так? Чому наші бажання і мрії не збуваються? Побутує думка, що для того аби домогтися успіху треба багато і непосильно працювати, дуже багато вчитися, відмовлятися від радощів життя і тоді колись в далекому і світлому майбутньому успіх прийде. Чи це справді так?

 

Газету можна скачати тут...